Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5285 | НОВИНИ

Петър Москов : Без политически лица от РБ в евентуален нов кабинет

Петър Москов
Петър Москов
Решението на ИБ на РБ е да направим поредица от разговори за стабилно мнозинство с реформаторски политики. Това обяви по Би Ти Ви министърът в оставка Петър Москов, след срещата на реформаторите с ръководството на ГЕРБ. „ГЕРБ не влизат в конкретни разговори, преди президента да ни връчи мандата за съставяне на правителство.
 
Трябва по-голямо реформаторско мнозинство.

Целта е да се гарантира стабилност за всеки човек и бизнеса, на публични консултации. За нас това е условието. ГЕРБ дадоха заявка, че ще участват в консултации ако блока вземе мандата”, обясни Москов.

 Той обяви, че реформатороие правят усилия като целта е експертен кабинет без политически лица в евентуално бъдеще правителство. Нито едно политическо лице от блока, няма да участва, допълни Москов.

 „Да, имаме сигнали от партиите, че е възможно такова мнозинство. Скептици сме с ГЕРБ, но да извървим публично целия път на преговори, заставайки зад принципи.Няма страдание, че няма да съм министър”, обясни той.

Половината от бежанците в Харманли са изследвани, няма причина за твърденията за повишена заболеваемост сред тях, отсече здравният минисър в оставка.

Петър Москов обоснова поръчките за над 1 млрд. лв за следващите  две години с нуждите на българските болници от лекарства за следващите две години.
„Пускаме явен електронен търг и това е най-прозрачната процедура, между болниците има фрапиращи разлики в цените на лекарствата. Борбата с това нещо е борба не с трима, а със стереотипи”, твърди той.

Москов не разбирал характера на обвинението на прокуратурата, нито имал притеснения за повдигнаните обвинения за ваксините.

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Москов пуска 1,2 млрд. лв. за спонсор на РБ и майка на евродепутатка от ГЕРБ 7| 12522 | Москов пуска 1,2 млрд. лв. за спонсор на РБ и майка на евродепутатка от ГЕРБ Москов оттегля проекта пациентът да доплаща до 60% от лекарствата на касата 3| 4434 | Москов оттегля проекта пациентът да доплаща до 60% от лекарствата на касата За сбогуване Москов купува лекарства за 1,2 млрд. лева 1| 5670 | За сбогуване Москов купува лекарства за 1,2 млрд. лева Петър Москов нямало да участва в служебен кабинет 0| 4429 | Петър Москов нямало да участва в служебен кабинет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads