Това коментира пред Нова телевизия проф. Иво Петров.

Бих помолил младите българи не само да са оптимисти, но да продължат да бъдат критици. Критичният поглед на младите в обществото е изключително важен във всички аспекти. Надявам се, че тази нетърпимост към неправилните и неморални постъпки в обществото ще се запази и може би това е, което ни дава най-голяма надежда за правилната посока пред обществото ни вбъдеще, коментира той.