Реклама / Ads
3| 14814 |12.11.2024 НОВИНИ

Проф. Рачев: Вали на малки палачинки, в четвъртък и петък снегът продължава

.
Георги Рачев
Времето е динамично, направо си вали. Перник, София е приказка за децата и сега като ходят на училище ще са много доволни. Както каза едно момче "вали на палачинки". Много топъл и богат на влага въздух имаме, затова в една малка палачинки имаме няколко милиона снежинки, но те са слепени. Това каза пред бТВ проф. Георги Рачев.
 

От днес валежите бавничко ще спират, но в четвъртък и петък нови валежи почват. Днес нещата малко се поразсъхнаха, но добре, че има малко повече валежи, което ще даде глътка въздух за агробизнеса, защото ще напои есенниците и ще започнат да растат по-добре, посочи той.

 

В петък вероятно няма да е чак толкова студено, че да вали сняг, но на проходите и на Шипка все пак ще има сняг и вероятно това ще е трайна снежна покривка във високите части. В Предбалкана и централна Стара планина заедно с Рила ще натрупа до 20-25 см снежна покривка. В ниското 2-3-5 см и то в Северна България, докато в Южна валежите ще са от дъжд. Но и това е добре, защото вали в басейна на Камчия и Ясна поляна, коментира той.


Студено влеме и валежи от сняг ще има отново в четвъртък и петък. Чак в събота и неделя ще има малко повече слънце. В неделя и понеделник започва ново затопляне, посочи Рачев.

 

Във Варна се очакват дъжд и сравнително високи температури в сравнение с останалите части на страната, а в неделя ще има слънце и малко по-топло време, коментира той.

 

И уточни, че във Варна рядко виждат сняг, но пък като падне, става "мазало". Ни напред, ни назад за едно-две денонощия, защото има комбинация от студен и влажен въздух, които правят всичко на пързалка, обясни той.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2722 |18.11.2025 Валежи и бурен вятър над България, застудява . 1| 3028 |03.10.2025 Средиземноморски циклон носи дъжд и студ днес . 0| 3679 |02.10.2025 Застудяване: Мокър сняг в Западна България и бурен вятър по Черноморието . 0| 3487 |24.12.2024 Циклонът "Елена" носи застудяване със снеговалежи за Коледа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads