Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
14| 5934 | НОВИНИ

Прокуратурата проверява случая на Илия Златанов, оповестен от Антикорупционния фонд

Илия Златанов
Илия Златанов
Софийска градска прокуратура обяви, че ще проверява изнесената информация във филма на Антикорупционния фонд, в който бизнесменът Илия Златанов разкрива зловеща схема за превземане на бизнеса му, в която участват магистрати, адвокати и поставени лица.
 

Днес, 26.06.2020 г., Софийска градска прокуратура се е самосезирала във връзка с публикации в средствата за масово осведомяване от 24.06.2020 г., касаещи интервю на И.З., съобщават от СГП.

 

Припомняме, че АКФ публикува преди дни първата част на свое разследване. Във видеото потърпевшият Илия Златанов разказва от първо лице за чувовищния рекет на който е подложен докато се опитва да спаси бизнеса и имуществото си.

 

СГП информира още, че по случая е образувана прокурорска преписка, по която ще извърши проверка на всички факти и обстоятелства, изнесени в интервюто от И.З. Резултатите от проверката ще бъдат анализирани относно наличието на достатъчно данни за извършено престъпление от общ характер за образуване на досъдебно производство.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Дружество за защита на птиците проверява тровени ли са лешояди в Родопите 1| 5173 | Дружество за защита на птиците проверява тровени ли са лешояди в Родопите Васил Божков обяснява за снимките на прокурор Кънев и притискането на НАП от прокуратурата 8| 8675 | Васил Божков обяснява за снимките на прокурор Кънев и притискането на НАП от прокуратурата Румяна Ченалова: Прокуратурата не е чела закона за дипломатическата служба 11| 20751 | Румяна Ченалова: Прокуратурата не е чела закона за дипломатическата служба Божков: Прокуратурата оказва непрекъснат натиск върху служителите на НАП 30| 9126 | Божков: Прокуратурата оказва непрекъснат натиск върху служителите на НАП

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads