Десетки хора се събраха пред столичната Съдебна палата за финалната за годината протестна проява на инициативата "Правосъдие за всеки".  Пред събралите организаторите представиха своите идеи за съдебна реформа, сред които - пpемаxване на поста "главен пpоĸypоp“ и въвеждането на съдебен ĸонтpол на отĸазите на пpоĸypатypата да обpазyва досъдебни пpоизводства. 
Както всяка сряда от няколко месеца насам, демонстрантите поискаха оставката на Обвинител номер едно Иван Гешев:
 

"Благодаря на всички вас, които бяхте верни през тази изминала 2020 година - да бъдете на площада, да бъдете с всички протестиращи, да отстоявате каузата за правосъдието. Вие сте невероятни за вашето упование, за това, че е толкова голямо, независимо от условията, независимо колко сме - много, малко - вие сте верни и сте били тук. Аз се надявам следващата година - 2021-ва, да бъде година на възвращаемост на нашите усилия през тази", обърна се към протестиращите Христо Иванов. , цитиран от БНР.

 

Мероприятието отбелязва 1 година от встъпване в длъжност на главния прокурор Иван Гешев и поставя въпроса: "Искаме ли още такива години". В рамките на проявата се подготвя подписването на писмо до еврокомисаря по правосъдието и комисията LIBE към ЕП. Да сезира комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи  се кани лидерът на „Да! България“ Христо Иванов, който днес поиска от Софийската градска прокуратура да публикува всички материали по спряното разследване за снимките и видеозаписите със спящия премиер и нощно шкафче с пачки и кюлчета в спалнята му в правителствената резиденция.

 

Иванов вече поиска и публичност за прекратената проверка на аудиозаписи с гласа, приличащ на този на министър-председателя. Всичко това той иска да представи на комисията LIBE. Днес той изяви съмнения, че проверката и разследването са били пълноценни. Дали това е така щяло да стане ясно именно чрез пълна публичност "по стандарта на Гешев", заяви той:

 

"Съжаляваме, че разваляме малкия семеен празник на българската мафия и на г-н Гешев и на г-н Борисов, които си разменят подаръци и си ги слагат в чорапчето, докато спинкат, но, за съжаление, неприятното чувство, че тези тържества стават за наша сметка остава. Затова ние ще продължим да питаме!".

 

По-късно тази вечер протестиращи срещу правителството и главния прокурор блокираха бул. "Цар Освободител".  Шествието им традиционно започна от пл. "Независимост" и е насочено към "Орлов мост".