Реклама / Ads
4| 5000 |06.04.2015 НОВИНИ

Протести променят учебници от първи до седми клас

.
Учебници
Променят учебниците на децата от първи до седми клас след редица протести на родители от Варна. Те настояват всички учебници да бъдат пренаписани. Просветното министерство ще започне обаче с учебниците за началния курс.
 
Грешките и неточностите, които има в учебниците, които родителите посочват, са много. След като от години родителите алармират, че в учебниците има грешки, образователното министерство най-после го призна, съобщава Нова телевизия. Родителите са категорични, че уроците по „Човек и общество“, например, са обида към националното самосъзнание.

Родителите настояват в началните класове да има учебник по българска история. Според тях сега съществуващите насаждат у децата разделение по етнос и по религия. Хаотичните и непоследователни уроци могат да бъдат преправени бързо, смятат родителите. Освен това родителите искат да се предвидят повече часове за упражнения за да могат децата да затвърдят знанията си. Родителите настояват най-фрапиращите грешки в учебниците да бъдат коригирани още за началото на новата учебна година. Ако това не се случи няма да пускат децата си в тези учебни часове.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 9260 |02.11.2025 Учениците без достатъчно познания по български може да повтарят първи клас, предвижда МОН . 17| 2760 |26.08.2025 Без телефони, но с религия в клас: промените се чакат през ноември . 4| 2828 |31.07.2025 Религията влиза в училище: първа стъпка от парламента . 7| 4041 |23.05.2025 Пълна забрана на смартфони, нови гимназии, ново оценяване: МОН готви радикални промени в образованието

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads