Инспекторатът по образование започна проверка.

Случката между единайсетокласника Георги Кайнакчиев и учителя по физическо е от началото на месеца. Учителски съвет вчера изключва момчето.

Ученикът твърди, че бил затворен от физкултурника в малка стая, където му поискал сметка защо нарича друг учител по малко име.

Учителят отрича да е удрял момчето, казва, че то го е ударило по врата. Той си е извадил документ за следите от удара.

Съучениците на Георги започнаха подписка в негова защита, а образователния инспекторат собствена проверка кой кого е бил в сградата на училщето.