Реклама / Ads
5| 3602 |18.03.2024 НОВИНИ

Унижение и гавра: Ученици снимаха как събличат дете със специални образователни потребности

.
Кметът на Мъглиж /вдясно/ обясни случая
Клип, на който е заснето унижение и гавра срещу дете със специални потребности, предизвика възмущение в социалните мрежи. Посегателството се случва на входа на елитна гимназия в Мъглиж. Жертвата е 14-годишен тийнейджър, а извършителите са негови съученици. Докато единият публично унижава момчето като го съблича голо, негов приятел снима видео, което качва в интернет.
 

Кметът на града Душо Гавазов е обявил, че ще задейства специални мерки за контрол и сигурност в учебното заведение.

 

„Случаят е от 5 март, като на 7-и здравният медиатор уведомява директора на училището и той пристъпва към незабавни действия. Родителите на единия насилник отказаха да се явят в Координационния съвет за противодействие на тормоза в училище”, обясни в ефира на „Здравей, България” Гавазов.

 

Образователният министър Галин Цоков е разпоредил проверка по случая, ще се окаже психологическа помощ на детето.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3179 |20.11.2025 Училищен бой излезе извън контрол: Родители и леля се сбиха, полицията се намеси . 1| 2450 |21.10.2025 МОН свиква извънредно съвещание за сигурността в училищата . 5| 4442 |02.04.2025 Агресия между непълнолетни във Варна, майка се включи в боя . 1| 3319 |27.02.2025 Бой между ученички в Пазарджик. Как се намесиха институциите?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads