Реклама / Ads
24| 5839 |24.10.2023 НОВИНИ

Путин, който извършва военни престъпления в Украйна, бил загрижен за ”катастрофалното влошаване” на ситуацията в Газа

.
Руският държавен глава Владимир Путин Източник: БГНЕС
Руският държавен глава Владимир Путин, който е обвинен от международния съд в Хага за извършени военни престъпления в Украйна, изрази загриженост от ”катастрофалното влошаване” на хуманитарната ситуация в ивицата Газа, подложена на обстрел от израелската армия след терористичното нападение на ”Хамас”, съобщи Франс прес.
 

Путин направи това изявление в телефонен разговор с турския лидер Реджеп Тайип Ердоган. Според Кремъл двамата лидери "са изразили дълбоката си загриженост във връзка с нарастващия брой цивилни жертви и катастрофалното влошаване на хуманитарната ситуация в ивицата Газа".

 

Според същия източник Путин и Ердоган също така са "подчертали неприемливия характер на ударите по жилищни квартали и религиозни и социални обекти".

 

"Позициите на Русия и Турция на практика съвпадат и са ориентирани към прилагането на добре известната формула за две държави, която предвижда създаването на независима Палестина, съжителстваща с Израел в мир и сигурност", уточнява Кремъл.

 

Руският държавен глава вече призова вчера за "безпрепятствен" достъп на хуманитарна помощ до ивицата Газа по време на разговор с бразилския си колега Луиз Инасио Лула да Силва.

 

Миналата седмица Русия свика заседание на Съвета за сигурност на ООН, посветено на израелско-палестинския конфликт, но нейната резолюция за прекратяване на огъня се провали поради противопоставянето на четирима членове на Съвета, включително САЩ, които разкритикуваха проекта ѝ заради факта, че в него не се споменаваше изрично "Хамас", посочва АФП. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3143 |23.11.2025 Ердоган ще разговаря с Путин в понеделник . 4| 2731 |26.10.2025 Нетаняху: Израел ще реши кои международни сили да допусне в Газа . 2| 2955 |25.03.2025 Съдържанието на преговорите със САЩ в Рияд няма да бъде оповестявано публично, заяви Кремъл . 5| 3209 |19.02.2025 ISW предупреждава: Путин е твърд в желанието си да унищожи Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads