Реклама / Ads
10| 5488 |12.10.2023 НОВИНИ

Със зловещи кадри на “Хамас” военният министър на Израел шокира колегите си в НАТО

.
Смразяващи кадри от зверствата на групировката “Хамас” в Израел показа военният министър на страната Йоав Галант на колегите си в НАТО.  Пълният мащаб на убийствата стана ясен, след като израелските сили си върнаха контрола над районите, които бяха нападнати от "Хамас" на 7 октомври. Бяха открити стотици тела, твърди се за изнасилени жени, изгорени деца. 
 

Галант присъства дистанционно на едночасовата сесия на НАТО.


"Беше ужасяващо. Накара всички да осъзнаят реалността на случилото се", каза западен дипломат, цитиран от агенция "Ройтерс". 


Кадрите все пак са били леко замъглени, за да се защити достойнството на жертвите. 


В изявление след срещата с Галант генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви: "Израел не стои сам“.


В сряда Столтенберг каза, че Израел има право да се защитава и НАТО очаква отговорът му на атаката на "Хамас" да бъде пропорционален. 


В дискусията между министрите в четвъртък само Турция изрази глас на несъгласие, отказвайки да осъди атаките на "Хамас" като терористичен акт. Няма незабавен коментар от турската делегация в НАТО или от турското външно министерство.


Министри, включително германският Борис Писториус, публично заявиха, че ще помогнат на Израел, като удовлетвориха искането на Тел Авив да използва два бойни дрона Heron TP за контраатаката си срещу управляваната от "Хамас" ивица Газа. 


Израел също е попитал Германия дали може да осигури бронирани жилетки, медицински консумативи и лечение за ранени хора в германски болници,

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 804 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 513 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 671 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 722 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads