0| 2558 |11.05.2024 НОВИНИ

Стискаме палци! Гергана Топалова е на финал на силен тенис турнир в Швеция

.
Източник: Бългасрка федерация по тенис
Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Гергана Топалова се класира за финала на сингъл на турнира на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №2 Топалова победи на полуфиналите с 6:4, 6:3 Ирина Фетекау от Румъния. Срещата продължи 83 минути.

Българката обърна първия сет от 0:3 до 6:4, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3.

Това е четвърта поредна победа за Гергана на турнира при само един загубен сет. Във финала българката ще играе срещу Берфу Ченгиз от Турция.

Топалова има шест спечелени титли на сингъл от турнири за жени на ITF.