2| 5460 |17.09.2020 НОВИНИ

Тотнъм обърна ”черно-белите” за пет минути, но Локо помечта

.
Моуриньо призна, че Локо ги е затруднил
Локомотив Пловдив се доближи до немислимото, но в крайна сметка отстъпи на Тотнъм с 1:2 в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа, игран на стадион ”Локомотив”.

Незабравимата среща в Града под тепетата предложи стабилна и мъжка игра на домакините в защита, която не позволи на промяна в резултата през първото полувреме. През втората част домакините направиха немислимото и поведоха в резултата, благодарение на Георги Минчев (71'). Малко след това сънят се превърна в кошмар. Хари Кейн (80') изравни от дузпа, а Диниш Алмейда и Бирсент Карагарен бяха изгонени. Това нямаше как да не се отрази на играта на "черно-белите" и лондончани стигнаха до обрат, след като Танги Ндомбеле (85') също се разписа.

Така Локомотив ще насочи усилията си към нови успехи по родните терени, докато Тотнъм вече очаква следващия си съперник във втория по сила европейски клубен турнир.

Голмайстори: Георги Минчев (71'), Хари Кейн (80'д.), Танги Ндомбеле (85')