Трайков:В здравеопазването е крадено повече от енергетиката
Прекалено много сме вторачени в енергетиката. Сега става ясно, че в здравеопазването са крадени повече пари. Но и едното, и другото идва като настройка на фундамента. Това вторачване в един сектор ми се струва като отвличане на вниманието.Това коментира в предаването „Още от деня“ по БНТ бившият министър на енергетиката от първия кабинет на Борисов Трайчо Трайков.
Ако „Турски поток“ не бъде реализиран, Русия и Турция ще потърсят начин да построят нещо друго, каза още той.
Относно ВЕИ-тата Трайчо Трайков изтъкна, че по негово време мощността е била смалена от 12 000 на 200 мегавата. „Ако бяхме оставили закона във формата му от Тройната коалиция, щяхме да плащаме много по-скъп ток. Ние променихме закона така, че цените на изкупуване на енергията да отговаря на цените на инвестициите“, изричен бе специалистът. Иначе Трайков се надява на умерено повишаване цената на тока. „Най-добре би било либерализацията да дойде преди това“, даде още едно мнение икономистът.