В почивката пред медиите соченият за „Октопод" сподели, че днес съдът се е занимавал с нормални бизнес отношения. „Ако имаше повечко грамотност в прокуратурата, никога нямаше да се занимават с това и да губят времето на съда", посочи Петров.
Той даде висока оценка за действията на главния прокурор Сотир Цацаров във връзка с последните събития в страната.
Според Петров това, което сега трябва да направи обвинител номер едно, е да изчисти обвинението от корумпираните и неграмотни прокурори.
„Те са по-опасни. Трябва да излязат неграмотните прокурори от прокуратурата", категоричен е Алексей Петров.