Реклама / Ads
7| 4486 |23.12.2021 НОВИНИ

Три пъти по-скъпа трапеза за Бъдни вечер тази година

.
Източник: БГНЕС
По-скъпа ще е тази година трапезата на българина за Бъдни вечер. Традицията повелява тя да бъде богата, за да бъде и предстоящата година плодородна. На масата се слагат 7 ястия, предимно храни, които набъбват, за да се увеличава и набъбва и късметът на стопаните. И въпреки че се приготвят постни ястия, цените на основните продукти са скочили три пъти в сравнение с миналата година.
 

Тази година пазаруването в навечерието на празниците е по-слабо. Според търговците от по-малките хранителните магазини, хората предпочитат да пазаруват в големите вериги заради промоциите.

 

Едно от малкото места, където в Русе могат да се намерят по-евтини продукти за Бъдни вечер, е общинският пазар, показва проверка на БНТ. Половин килограм боб струва 2,40 лева, а леща – 2 лева. 70 г домашни сушени чушки излизат 4 лв.

 

На пазара могат да се намерят на изгодни цени и сушени плодове, които освен за трапезата, са традиционна украса за сурвачниците.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 2689 |10.11.2025 Потребителската кошница удари 100 лева . 17| 3020 |12.10.2025 Цените на храните се движат в различни посоки: Чушките нагоре, дините рязко надолу . 4| 5874 |07.09.2025 Храните на едро поскъпват леко, зеленчуците вдигат индекса, доматите поевтиняват . 9| 4157 |03.08.2025 Тиквички по 1,16 лв., кайсии над 4 лв. – цените на някои храни отново тръгват нагоре

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads