Реклама / Ads
2| 4009 |06.04.2023 НОВИНИ

Училищни директори към МВР: Всяка раница, в която не знаем какво има, е съмнителна

.
Източник: БГНЕС
Училищните директори не са обучени да различават взривни вещества и устройства. Не във всички училища има контролиран достъп. Почти невъзможно е да се осъществява претърсване от необучен за това персонал.
 

 Всяка раница, в която не знаем какво има, е съмнителна вещ.

 

Това се казва в становище на Управителния съвет на Съюза на работодателите в системата на народната просвета, изпратено до вътрешния и просветния министри.

 

Писмото е в отговор на предупреждението на МВР, че ще търси административна отговорност на директорите, които евакуират ученици при бомбена заплаха без решение на силовото ведомство.

 

Писмото във фейсбук публикува бившият заместник-образователен министър и настоящ директор на 119 столично училище Диян Стаматов. 

 

Миналия понеделник и вторник училищата бяха залети от вълна от бомбени заплахи, за които МВР твърди, че са дошли от страна извън ЕС.

 

Бомбените заплахи продължиха в сряда и четвъртък, но за тях бяха арестувани няколко тинейджъри. МВР се похвали, че в петък и в понеделник не е имало бомбени заплахи.

 

Заплахи са получени във вторник и в няколко от университетите в София.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 125 |20.12.2025 Зелен билет в София за уикенда и понеделник . 0| 2265 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 3| 2254 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 1| 2503 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads