Реклама / Ads
9| 4151 |01.09.2021 НОВИНИ

Валентин Николов: Една трета от тока, произвеждан у нас, се изнася за съседни страни

.
Една трета от тока, произвеждан у нас, в момента се изнася за съседни страни. Това каза изпълнителният директор на Българския енергиен холдинг Валентин Николов.
 

За да се намали риска от поскъпване на електроенергията за индустрията, са натоварени допълнителни мощности, обясни Николов:

 

"В момента износа е 1 950 мегавата, образно казано - АЕЦ "Козлодуй" работи изцяло за износ. Това показва, че има дефицит в региона, не в Българи, и че този дефицит се запълва най вече от българската енергетика. ТЕЦ "Марица изток-2" работи със шест блока. Другите два няма как да бъдат пуснати, защото са в планов ремонт"..


"Така че ние правим всичко възможно да задоволим този дефицит, защото в противен случай цените на Българската енергийна борса ще отидат високо и разбира се най-много ще страда индустрията от това нещо", посочи шефът на БЕХ, цитиран от БНР.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 4435 |10.05.2019 НЕК няма да допусне поскъпване на тока . 29| 7701 |24.05.2013 С 439 млн. лв. са надписани сметките за ток . 19| 8550 |01.02.2013 Шефът на АЕЦ "Козлодуй": АЕЦ ни пази от война . 0| 4509 |13.06.2007 Пак ни плашат с режим на тока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads