Реклама / Ads
13| 6871 |29.12.2016 НОВИНИ

Война! САЩ гонят 35 руски дипломати заради хакерските атаки

.
Барак Обама
Администрацията на президента Барак Обама в последните дни от мандата си наложи санкции на Русия и изгони от страната 35 руски дипломати и техни близки във връзка с кибератаките срещу американски институции и партийни структури.
 
Освен това се затварят два обекта на Русия в Ню Йорк и щата Мериленд в отговора на кампанията за тормоз на американски дипломати в Москва, заявява пред "Ройтерс" високопоставен американски представител.

Според него на руските дипломати ще бъдат дадени 72 часа да напуснат САЩ.

Достъпът до двата руски обекта се блокира за руски граждани от обед местно време, т.е. незабавно.

Според решението, публикувано на сайта на финансовото министерство, отговарящо за прилагане на санкциите, наказани са 6 физически лица и 5 институции, включително руската Федерална службаза сигурност и Главното разузнавателно управление на руската армия.

Обама призова всички американци да бъдат бдителни за действията на Русия и че администрацията му ще внесе в следващите дни в Конгреса доклад за руските "опити за намеса в нашите избори, както и зловредна киберактивност, свързана с нашия изборен цикъл в предишни избори".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 31 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 0| 150 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 267 |15.12.2025 Какво се знае за стрелците от Бонди Бийч . 0| 303 |15.12.2025 Украйна притиска Русия в Каспийско море с поредица удари по нефтени платформи

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads