3| 2943 |17.11.2023 НОВИНИ

И все пак: Как завърши мачът България - Унгария?

.
Мъжкият национален отбор по футбол на България Източник: teambulgaria.bg
Въпросите около мачът България - Унгария, който се проведе вчера в София, са по-скоро кога ръководството на БФС ще подаде оставката си заедно с ръководството на СДВР, след като станахме свидетели на ужасяващи кадри на побой от полицаи върху повалени протестиращи фенове. Но все пак - ето как завърши самата среща - в равен резултат.

България и Унгария завършиха наравно 2:2 в драматичен двубой от евроквалификациите пред празните трибуни на Националния стадион. Футболистите на Илиян Илиев водеха до самия край, но автогол в последните секунди на Алекс Петков ни спря пред победата.

Гостите поведоха в 10-ата минута, а Спас Делев изравни в 24-ата. Кирил Десподов реализира от бялата точка за 2-1 в 78-ата минути.

Двата отбора завършиха срещата с човек по-малко. В края на първото полувреме за втори жълт картон беше изгонен Валентин Антон, а след почивката второ официално предупреждение получи и Милош Керкез.

Селекционерът на българския национален отбор Илиан Илиев разкри пред NOVA, че той и играчите са знаели за това, което се случва извън стадиона и това със сигурност е оказало влияние.

Представителите на БФС Йордан Лечков, Емил Костадинов и Георги Иванов, които присъстваха на двубоя, не пожелаха да поемат отговорност за случилото се на протеста.

Костадинов дори размаха среден пръст на протестиращите.

Какво се случи на протестите - четете тук.