Медийната група ”Мама и гамен” слага ръка официално и върху БНТ
Изборът на нов директор на БНТ провокира действия, познати от времето на ”зрелия социализъм” и ранния преход. Група културни дейци, както вероятно сами се определят, смята Иван Гарелов за топ-кандидатура за поста. Познато, нали?
Обществото е удавено в жълто-кафява информационна помия, а от екрана на гъсто летят фалшиви патици, чието проследяване отклонява погледа от реалните дилеми на обществения живот. И ако бтв и нова можеш просто да ги купиш, бнт трябва да я подчиниш и администрираш. Последното никога не е било особено трудно, но днес имам тъжното предчувствие, че предстои завръщане към още "по-славни" времена на подчинение в полза на мафиотския койчо (с малка буква - защото е тип, а не индивид). Без независимо правосъдие и без свободни медии циркът на показната демокрация може спокойно да продължи.
Нека само припомним, че основна характеристика на демокрацията е ПОЛИАРХИЯТА - разръснатост на властта в многообразни обществени центрове на контрол и влияние - медийни, икономически, идейни и организационни. В България процесът е обратен - към монополизация.
Икономиката е в ръцете на една все по-малка шепа индивиди с милиционерски произход в пълна симбиоза с политическата власт. Прокуратурата е царицата на правосъдието - а системата е все по-абсолютна монархия. А медийната група "Мама и гамен" затваря кръга на контрол върху основните потоци на публична информация. Не се занимавайте със "списъка на Гарелов" - гледайте внимателно за кого ще се вдигнат ръчичките в СЕМ. И защо за него ще се вдигнат...