За сравнение - 39% от анкетирани възрастни американци над 72 години казват, че страдат от подобен проблем.
И ако най-лесно е да се обвинят социалните мрежи и напредването на технологиите в задълбочаването на проблема, се оказва, че и това е заблуда.
В галерията ни можете да видите кои навици е добре да изградите, за да се чувствате по-добре.
Участниците в изследването са били разделени на две групи: такива, които използват социални мрежи и такива, които нямат, или ги използват значително по-рядко. Оказва се, че независимо от това дали хората имат профили в Туитър, Фейсбук или Инстаграм, или не, те отново се чувстват еднакво самотни, пише още  Pexels.
Проучването сочи, че самотата може да има същия ефект върху здравето, като вредните, навици, като тютюнопушенето, например.
Изследването обаче не дава отговор на въпроса как да се преборим със самотата. Която очевидно, се е превърнала в епидемия.