Предвидени са „Празнична вечерня“, „Литийно шествие“ и „ Празнична литургия“. Обичайно на 1 юли млади хора се събират на брега на морето, за да посрещнат изгрева на слънцето. Приема се, че това е моментът за  посрещане на ново начало и очакване на по-добро бъдеще.  В по-широк смисъл това е просто начало на лятото. Чудно е как ще се съвмести православието с хипи традицията, още повече, че някои свързват „Джулай Морнинг“ с езическите обреди.  Болшинството от хората, решили да спят на брега са рокери. Каварненци отсега се чудят дали  хората, повлияни от хипи движението ще се прегръщат и целуват, както обичайно, или ще се кръстят.