Но в тъпите й клишета имаше завоалирани послания – типични за авторитарна власт:
„Фалшиви спасители употребиха иконата Левски“ - кои са тези фалшиви спасители, г-жа ПКП? Извънпарламентарната опозиция, може би? Особено една определена коалиция, която ви влошава комфорта?


„Нека вместо да скверним Левски да останем верни на духа му“ – кой го скверни бе, г-жа ПКП? Хората виждат само едни сквернители – теб и властта на БКП-обединени начело с ГЕРБ!


„Разделението не съзидава“ – напротив, много даже съзидава, когато хората се отделят от крадливи рецидивисти и ги вкарат в затвора! С крадливи рецидивисти няма как да има обединение! Как си представят нормални хора да „съзидават“ и обединяват с ГЕРБ, г-жа ПКП?!


„На днешния ден имаме нуждата да се събираме, да сме заедно с други българи“ – не, нямаме нужда да се събираме с крадливи рецидивисти.


„Левски ще остане в съзнанието на всички българи със своята морална чистота, със светостта на неговата саможертва, с искрената човечност…“ – aхъ, ама никой не разбира какво ти, г-жа ПКП, имаш общо с всичко това? НИЩО! Ти се жертваш за боса си. А като чуя как устата ти говори за морал, се сещам само за тази на магистралните жрици.

Facebook, Татяна Кристи