Реклама / Ads
5| 7951 |18.12.2017 ПОЛИТИКА

Гръцкият Висш клир: БПЦ влиза в юрисдикцията на Сръбската църква!

.
Гръцкият Свети синод изрази сериозно безпокойство заради решението на Българската православна църква да стане църква-майка на Македонската църква. Според гръцкият Висш клир решението на София е намеса в юрисдикцията на Сръбската църква.
 
Основна точка на последното проведено заседание на Светия синод на ГПЦ е било решението от миналия месец на Светия синод на БПЦ да приеме молбата да бъде църква-майка на "схизматичната Македонска православна църква".

От гръцкия Свети синод отбелязват, че действията на БПЦ противоречат на канона и традициите на църквата, пренебрегва водещата роля на Вселенската патриаршия и може би е началото на труден развой на събитията.

Все пак гръцкият Висш клир таи надеждата си да се постигне разбирателство по темата с "братската Българска църква, която да не финализира решението си по този въпрос".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 20| 35513 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 4| 14767 |08.12.2025 Минимална заплата €620 и много компромиси: Тристранката се разбра за Бюджет 2026 . 1| 2740 |08.12.2025 Преди година Башар Асад беше свален от власт в Сирия. Какво се случва там сега? . 4| 15064 |06.12.2025 САЩ искат до 2027 г. Европа да поеме по-голямата част от отбранителната мощ на НАТО

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads