Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 5454 |30.04.2010 СВЯТ

Арестуват природозащитник-маниак в Япония

.
Япония поиска издаването на международна заповед за арест срещу Пол Уотсън, ръководител на природозащитната организация Sea Shepherd, заради сблъсъци в океана.
 

Японската брегова охрана е получила заповед за арест в Токио, издадена срещу канадеца. Той е инструктирал членове на своята природозащитна групировка да възпрепятстват японската китоловна мисия и да нападат членовете на екипажа. Япония, която използва “правна вратичка“, за да продължава да лови китове въпреки забраната, ще поиска ареста му чрез Интерпол. Уотсън е привърженик на твърдите мерки и вече е подведен под съдебна отговорност в Канада и Норвегия. В Япония убиват стотици китове всяка година за “научни цели”. Според природозащитници истинската причина е, че печелят от продажба на месо. Плавателните съдове на Sea Shepherd се доближават до китоловните кораби на толкова късо разстояние, че един от тях е бил разцепен на половина.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 15535 |16.10.2025 Подводницата Titan се е смачкала под налягането заради лошо инженерство и липса на тестове . 1| 2511 |08.10.2025 Израелската армия отново спря флотилия към Газа . 1| 7967 |02.10.2025 Флот‑призраци и дронове: Новият начин Русия да тества сигурността на Европа . 4| 7510 |01.10.2025 „Втората Амазония“ под заплаха: Светът може да загуби кораловoто си царство

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads