Реклама / Ads
0| 5478 |08.01.2011 СВЯТ

Масова смърт на птици - този път в Италия

.
Около четиристотин гълъба са намерени мъртви край път, недалеч от италианското градче Фаенца в провинция Равена, предаде РИА Новости, позовавайки се на местни медии.
 

Все още не е ясно какво е причинило смъртта им. Няколко от мъртвите птици вече са изпратени за анализи, информира БТА. Специалисти предполагат, че може да става дума за епидемия или вирусна инфекция. Възможно е и химическо отравяне, защото в района работят няколко химически завода.

През последните две седмици в различни части на света бяха отбелязани случаи на масова смърт на птици - в няколко американски щата и в Швеция.

Лондонският вестник "Дейли мейл" днес пише по този повод, че това явление може да е последица от резките промени в климата или от нестабилните и променливи напоследък метеорологични условия, предаде ИТАР-ТАСС.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2799 |09.07.2025 2300 смъртни случая в Европа се дължат на горещините . 4| 3226 |03.01.2025 Кметът на Копривщица: Загиналите птици били далеч от фойерверките . 0| 5514 |20.06.2015 Джип прегази пешеходци в Австрия, трима загинаха, 34 са ранени . 0| 5260 |19.02.2011 Отново епидемия от птичи грип в Индия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads