Реклама / Ads
1| 5305 |29.11.2017 СВЯТ

Почина Слободан Праляк, изпил отрова на процеса в Хага

.
Босненският хърватин Слободан Праляк е починал, след като погълна отрова по време на заседание на трибунала в Хага, съобщава АП, цитирайки местни медии.
 

По-рано днес по време на произнасянето на присъда на Трибунала на ООН в Хага за военните престъпления в бивша Югославия той стана и изпи течност от малко шише. По думите му това е било отрова.

 

Заседанието беше мигновено прекъснато и по-късно беше съобщено, че той е жив и получава медицинска помощ.

 

Междувременно стана ясно, че президентът на Хърватия Колинда Грабар Китарович е прекъснала посещението си в Исландия и се връща спешно в Загреб заради събитията в Международния трибунал в Хага.

 

Хагският трибунал потвърди присъдите на Ядранко Пърлич, Слободан Праляк и още четирима босненски хърватски лидери за военни престъпления срещу босненски мюсюлмани.

 

Председателят на Хърватския народен събор Божо Любич отхвърли днешните присъди като неоснователни и заяви, че според обясненията на съда не е доказана командна и лична отговорност на шестимата хървати.

 

Според него Хърватия е получила шамар в Хага. "Решаваща роля за решението на трибунала играха съюзници на Хърватия в ЕС и НАТО. Хърватия можеше да направи повече", подчерта Любич пред журналисти в Загреб, цитира bTV.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3131 |27.02.2025 Босненският сръбски лидер Милорад Додик - осъден на затвор. Вучич отиде в Баня Лука да го подкрепи . 1| 5595 |11.04.2018 Воислав Шешел е осъден на 10 г. затвор . 5| 5226 |04.07.2011 Младич не се призна за виновен . 4| 5147 |06.06.2011 Младич с ултиматум в Хага, плаши с гладна стачка

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads