Албания обяви извънредно положение заради коронавируса през март, в рамките на което хората трябва да си стоят вкъщи. То даде на властите допълнителни правомощия, включително забрана на демонстрации. Ограниченията ще бъдат облекчени на 18  май, но извънредното положение ще бъде удължено още два месеца. В страната има 850 случая на заразени и 31 починали, уточнява Нова тв.