Реклама / Ads
1| 5284 |23.03.2011 СВЯТ

Съставиха преходно правителство в Бенгази, Триполи - мълчи

.
Временно правителство на Либия бе сформирано от страната на опозиционния Национален преходен съвет (НПС) на Либия, базиращ се в Бенгази, съобщи "Ал Джазира"
 

Съветът е назначил за премиер Махмуд Джибрил – специален посланик на Съвета, представляващ интересите му на международната арена.

Представителят на НПС Нисан Гурани пояснил, че Съветът продължава да изпълнява своите функции като орган на законодателната власт, обаче контролираната от въстаниците територия се нуждае от изпълнителна власт, способна да управлява Бенгази и околностите му.

Според Гурани, страната се сблъсква с множество проблеми, които ще решава новият министерски кабинет. При това той подчертал, че не става дума за разделението на страната, тъй като въстаниците считат за столица Триполи.

„Ние трябва да освободим столицата и западната част на страната” – добавил представителят на Съвета.

Засега няма реакция от официален Триполи.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2407 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 24| 3527 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 5| 23057 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2679 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads