Реклама / Ads
1| 6707 |14.10.2017 СВЯТ

Турция забрани кораби от Крим да акостират в нейни пристанища, Москва реагира остро

.
Турция официално забрани на кораби от Крим да акостират в нейни пристанища, съобщи Анадолската агенция.
 
Съответното предписание е изпратено от Министерството на транспорта до всички власти, които отговарят за морските превози в турските пристанища. Според неофициална информация, това се прави, за да се предотвратят инциденти, тъй като кораби се товарят в Крим с необявени товари.

На съответните турски власти е разпоредено да се усили контрола върху корабите, преминаващи през турски териториални води и акостиращи в турски пристанища. Ще се изискват документи за последното пристанище, откъдето е тръгнал кораба, както и бордовия дневник.

Москва реагира остро на забраната. Владимир Джабаров от съвета на федерациите на Русия каза, че тази стъпка ще се отрази негативно на отвошенията между Русия и Турция. "Ердоган винаги е бил немного надежден съюзник, той винаги преследва само собствените си интереси", заяви руският депутат.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 6061 |19.06.2017 ЕС удължи с година част от санкциите срещу Русия заради Крим . 0| 4808 |24.03.2016 Москва предлага да се строи "Южен поток", чака Европа да каже . 1| 5251 |01.12.2015 Русия забрани вноса на турски стоки от догодина . 5| 5473 |14.09.2015 "Газпром": "Турски поток" е отложен заради политическата криза в страната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads