Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 10610 | АРТ ДЖУНГЛА

Джими Хендрикс с нов албум

Джими Хендрикс с нов албум
Албум на Джими Хендрикс, който никога не е виждал публика, ще бъде издаден през 2013 г.
 

Албумът People, Hell And Angels ("Хора, ад и ангели") е записан през 1968-1969г. отделно от групата "Джими Хендрикс Експириънс". Песните е трябвало да влязат в проекта "Първите дни на изгряващото слънце" (First Days Of The New Rising Sun), по който Хендрикс е работил преди да почине.

Легендарният китарист е експериментирал с клавишни инструменти, перкусия и втора китара, откривайки по този начин нови хоризонти пред своята музика. Тези песни ще са в основата на нов диск.

Очаква се новият албум да се появи на музикалния пазар в САЩ на 5 март 2013 г. Все още не са обявени дати за други страни по света.

Междувременно феновете на легендарния музикант очакват излизането по кината на филма с култовия сет на Хендрикс от фестивала Уудсток през 1969-а. Лентата ще бъде показана на 29 ноември и 4 декември в над 30 кина във Великобритания. Филмът излиза по случай 70-ата годишнина от рождението на "най-великият китарист на всички времена”.
 
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Rolling Stone: Джими Хендрикс е №1 на всички времена 16| 13998 | Rolling Stone: Джими Хендрикс е №1 на всички времена Когато Джими Хендрикс беше българин... 1| 7506 | Когато Джими Хендрикс беше българин... U2 готвят три нови албума 2| 6599 | U2 готвят три нови албума Врати от Небеса или когато Джими Хендрикс беше българин 7| 7248 | Врати от Небеса или когато Джими Хендрикс беше българин

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads