Реклама / Ads
1| 13001 |29.05.2013 АРТ ДЖУНГЛА

Духът на буквите и знаците обединява слово и мода

.
Модели на дрехи и творби от естествени материали, изработени в концепцията за буквите и знаците, се представят в София.
 

Днес, 29 май от 18.30 часа в София Ивент център ще бъде представена проектната инициатива “Духът на букви и знаци”, която е събитие в рамките на националните чествания по повод 1150 години от Моравската мисия на светите равноапостоли Кирил и Методий.

Идеята  обединява две творчески концепции – първата е изложбата “България - съкровище на словото”, която бе представена в Брюксел през февруари т.г. в рамките на събитие, организирано от евродепутатите д-р Андрей Ковачев, Мария Неделчева и другите от ЕНП/ГЕРБ и Фондация Българска Памет. Изложбата е авторски проект на Института за литература в съдействие на Фондация Българска Памет. Проектът е по идея на г-жа Снежана Йовева, член на консултативния съвет на Фондация Българска Памет и на инициативния съвет към Президента за празненствата по повод 1150 години от Моравската мисия и на г-жа Венета Кръстева, управител на Градът Медия груп.

Другата изложба в рамките на проекта, който ще се представи, е на студенти от  1 и 2 курс, специалност “Мода” от Националната художествена академия - “Азбуки и знаци”. Те ще представят модели на дрехи и творби от естествени материали, изработени в концепцията за буквите и знаците.
 

Събитието ще бъде открито от д-р Милен Врабевски и проф. Греди Асса.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4449 |10.05.2025 Греди Асса ни дарява вдъхновение и нежност с новата си изложба „Реката“ в галерия „Интро“ . 0| 5741 |31.03.2016 Ученици от диаспората ни стават граждани на Европа . 3| 7147 |27.10.2014 200 младежи с български корен са на семинар по родолюбие и европейски ценности . 15| 13399 |06.09.2013 Българската кирилица отново впечатли Европа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads