Реклама / Ads
0| 7784 |27.08.2012 АРТ ДЖУНГЛА

„Последната линейка на София” стана първа... отново

.
Филмът "Последната линейка на София" на режисьора Илиян Метев - копродукция на България, Хърватия и Германия, спечели първата награда на журито на 13-ия Средиземноморски филмов фестивал в Широки брег, Босна и Херцеговина, предаде агенция Хина.
 
Петдневният фестивал приключи вчера.

На него се състезаваха общо 23 документални филма, като бяха излъчени продукции от САЩ, както и филми на режисьори от Широки брег.

Това не е първата престижна награда за лентата. "Последната линейка в София" получи и втората по значимост награда от "Седмицата на критиката в Кан.

Филмът разказва за преживяванията на трима души - лекар, медицинска сестра и шофьор на софийска линейка от "Бърза помощ", в "град от два милиона с не повече от 13 линейки".

Във филма зрителите ще видят реални престрелки, израждане и много екшън без сценарий. Участниците в лентата са описани като "страстни пушачи с невероятно чувство за хумор", които не спират да правят всичко по силите си въпреки трудностите и "ударите от обществото".

В милионен град има само 13 линейки! Краси, Мила и Пламен са енергични, с чувство за хумор. Те раздават себе си в опит да спасят живота на другите. Колко време ще им стигнат силите да изпълняват своята мисия, въпреки големия брой препятствия в града? Това е въпрос, чийто отговор е в ръцете на управниците ни, а Илиян Метев просто се опитва да го повдигне в документалния си филм "Последната линейка на София".

Дата за българската премиера на филма предстои да бъде обявена.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 10541 |07.10.2025 От сурвакането до фронта. Как Русия убива българските традиции в Украйна? . 0| 4076 |01.10.2025 Гледаме безплатно филма „Мъртва китка“ на откриването на фестивала „ОКО“ . 0| 3032 |23.09.2025 Фестивалът „ОКО“ събира в София България и Украйна: Кино, дискусии и изкуство срещу забравата . 3| 2581 |09.09.2025 Кукери и българско хоро в Киев. Откриха фестивала „ОКО“ край брега на Днипро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads