Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 8573 | АРТ ДЖУНГЛА

Звездата на Музикалния театър Анелия Шуманова отново на сцена

Анелия Шуманова
Анелия Шуманова
Една голяма българска оперетна прима се завръща на сцената. На 22 октомври 2014 година от 19 часа в салона на Националния музикален театър, голямата прима Анелия Шуманова ще се качи отново на своята любима сцена, за да си партнира със своите колеги от следващото поколение звезди на оперетата - Добрина Икономова, Валентина Корчакова, Еделина Кънева, Марчо Апостолов, Марио Николов и Пеньо Пирозов.
 
В програмата са включени  две знакови за Анелия  Шуманова  изпълнения – арията на Ханна Главари - „Виля“  от „Веселата вдовица“ на Франц Лехар и дуета на Силва и Едвин  „Помниш ли ти“ от „Царицата на чардаша“ на Имре Калман. Диригент на концерта е Юли Дамянов.
Публиката ще може да види и премиерата на документалния филм  „Пея за любовта“, който  е събрал  звездните мигове и творчески превъплащения на Анелия Шуманова. Режисьор е  Людмил Колев, сценаристи –Татяна Коларова и Анелия Дошева,  оператор – Михаил Георгиев и консултант Румяна Каракостова.

„Ако не можеш да почувстваш музиката, която изпълняваш, не посягай към нея“, казва самата Анелия Шуманова. И тези нейни думи са поредното доказателство, че за да станеш голяма звезда в музикално-сценичните изкуства не е достатъчно да притежаваш талант и трудолюбише. Трябва  и да обичаш.

Анелия Шуманова е от златното поколение на Музикалния театър „Стефан Македонски“, която десетиления радва публиката в емблематични роли като Елена от „Хубавата Елена“ на Офенбах, Адела и Розалинда от „Прилепът“ на Щраус, Виолета от „Теменужката на Монмартър“ на Калман, Лила от „Българи от старо време“ на Асен Карастоянов.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Примамливи предложения от Народния театър за октомври 0| 6810 | Примамливи предложения от Народния театър за октомври Пиеса на И. Димитров се играе в Ню Йорк и в Народния театър 0| 7358 | Пиеса на И. Димитров се играе в Ню Йорк и в Народния театър Джаз и хора пред Народния театър 1| 6595 | Джаз и хора пред Народния театър Избират директор на Театър  „199" 0| 7052 | Избират директор на Театър „199"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads