Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6114 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

„Стандарт енд пуърс“ може да намали кредитния рейтинг на България

„Стандарт енд пуърс“ може да намали кредитния рейтинг на България
Рейтинговата агенция „Стандарт енд пуърс“ предупреди, че може да понижи кредитния рейтинг на България, Македония, Албания, Румъния и Сърбия, ако кризата в Гърция засегне и техните банкови системи, предаде Reuters.
 

В тези страни гръцките банки притежават важни за местните системи големи финансови институции. Агенцията изрази опасението, че ако Атина бъде принудена да излезе от еврозоната, банките й ще банкрутират, а това ще има последствия и за дъщерните им дружества.

Ако правителствата на тези страни започнат да спасяват банките, това може да навреди на националните финанси, а в дългосрочен план и на перспективите за растеж на страните.

Гръцката „Алфа банк“ е с най-силно присъствие в региона с клонове в Румъния, България, Сърбия, Албания и Македония. „Юробанк Ергасиас“ и „Пиреос банк“ пък присъстват в Румъния и България, отбелязва Фокус.

В момента „Стандарт енд пуърс“ оценява рейтинга на България с BB+ със стабилна перспектива, Румъния – BBB със стабилна перспектива, Македония - BB- със стабилна перспектива, Албания - B с положителна перспектива и Сърбия - BB- с негативна перспектива.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Петкова: Токът може да не скача, не заради изборите 2| 5544 | Петкова: Токът може да не скача, не заради изборите Брюксел: БЕХ може да са монополисти 1| 5722 | Брюксел: БЕХ може да са монополисти Експерти: Четиричленно семейство може да изкара Коледа със 75.50 лв. 3| 5632 | Експерти: Четиричленно семейство може да изкара Коледа със 75.50 лв. М. Димитров: Човек с жена си може да се разведе, а с НОИ не 3| 5526 | М. Димитров: Човек с жена си може да се разведе, а с НОИ не

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads