Реклама / Ads
0| 6717 |11.08.2010 ЛАЙФ СТАЙЛ

Жените робуват 2,5 г. в кухнята за целия си живот

.
Жените във Великобритания прекарват средно по две години и половина от зрелия си живот в готвене, сочи изследване на компанията за кухненски уреди Бревил.
 

Въпреки че през последните 50 години времето, което жените отделят в кухнята, е намаляло на половина, мъжете са далеч зад тях - те прекарват едва 1,4 години от живота си в готвене. Според изследването 75% от ястията в семейството се готвят от жени. След работа над 80% от дамите отделят един час и повече за готвене, а през уикендите те прекарват два пъти повече време в кухнята. Това прави около девет часа готвене на седмица през зрелия живот на жените между 18 и 65 години. За целия този период дамите прекарват общо 2,51 години в приготвяне на храна за себе си и за семейството си, сочи изследването. През 60-те години на миналия век средностатистическата британка е прекарвала шест години от живота си в готвене, но сега то е намаляло наполовина заради модерните кухненски уреди, спестяващи време и усилия, и готовите ястия, показва още изследването.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2892 |09.12.2025 Звезда от "Сексът и градът" се омъжи на 69 години . 1| 4862 |24.11.2025 Фреди е мъртъв, да живее Фреди . 1| 6033 |23.10.2025 Модел от OnlyFans задържан след въоръжен обир . 0| 5867 |20.10.2025 ChatGPT: скоро и с еротични умения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads