Реклама / Ads
19| 6172 |20.11.2013 НОВИНИ

6000 души се включиха в протеста на КНСБ

.
Източник: Булфото
В протеста на КНСБ за икономически и социални промени в бюджета са се включили над 6000 души. Част от тях бяха докарани с автобуси от различни краища на страната, които паркираха на бул. „Христо Ботев” в района на площад „Македония”.
 

 

Шествието е организирано в няколко блока, като то се води от работещите в здравеопазването, следвано от миньорите, от трудещи се в сферата на земеделието и горите, културата, държавните служители, енергетиците и транспортния сектор. В началото на митинга е и председателят на КНСБ Пламен Димитров.

 

Сред исканията са замразяване на пенсионната реформа и криминализиране на неплащането на осигуровки.

 

По-рано Пламен Димитров заяви, че синдикатите действат отделно от останалите протестиращи – студентите и таксиметровите шофьори.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2316 |10.12.2025 Протест и обещания: Какво реши здравното министерство за заплатите на медицинските специалисти . 5| 2460 |02.12.2025 Коалицията даде назад: СУПТО, данък дивидент и ръста на осигуровките отпадат . 3| 6589 |20.11.2025 Два протеста блокираха центъра на София . 3| 3509 |29.10.2025 Шефът на КНСБ: Домусчиев говори глупости, той да живее с 541 евро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads