Реклама / Ads
0| 6498 |27.07.2017 НОВИНИ

Адв. Волева за Фрог: Заради лобистки ли интереси "развалят" АПК?

.
адвокат Веска Волева
Увеличаването на таксите за водене на дела възпрепятства правосъдието. От моята практика мога да посоча мнозина граждани, които заради необосновани такси са се отказвали от правосъдие. Това коментира пред Фрог нюз адвокат Веска Волева по повод промените в Административнопроцесуалния кодекс.
 

Липсата на инстанционност, каквато е идеята на народните представители, не може да се компенсира с бързото водене на процеса. Липсата на инстанционност е нож с две остриета. Има класически принципи, които не трябва да се променят, а това са справедливост, инстанционност, достъп до правосъдие... И защо за едни да се променят принципите, а за други не? Политиците имат навика да използват законодателството в своя полза и да се оставят вратички. Променят законодателството ad hoc, както се правеше за КТБ.  

 

Има неглижиране на законотворчеството. Това изхожда от ниското ниво на парламента, ниското ниво на правната експертиза, от това кой е силният на деня.

 

Изпитан приом е нещо да се приеме в последния момент, в събота и неделя или пък когато заинтересованият го няма... Какво стана между първо и второ четене? Какви лобистки интереси се намесиха, че се промениха толкова много текстовете?!

 

Основният проблем на нашия преход е това, че не се дава информация, че се ограничава достъпа до нещо, че някой преценява кое е строго секретно и кое не. Ако въпросът за задкулисието и тайните не се изчисти, няма да тръгнем по прав път, категорична е адвокат Волева.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2875 |21.02.2024 Емил Георгиев: Когато призваното правосъдие бездейства, тогава пипалата си бавно разгръща паралелното правосъдие . 4| 5738 |06.10.2023 Адв. Велислав Величков: Сглобка с Конституцията не може да има . 3| 5913 |15.01.2019 Д. Божилов за Фрог: Прокуратурата се е активизирала в услуга на частни интереси . 15| 7219 |27.09.2015 Нели Куцкова: Виждала съм дела, които миришат

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads