Реклама / Ads
15| 3440 |12.05.2023 НОВИНИ

И Апелативната прокуратура в София поиска главата на Гешев

.
Източник: личен архив
Апелативната прокуратура в София също подкрепи искането за отстраняване на главния прокурор Иван Гешев. Припомняме, че по-рано днес членове на ВСС поискаха свалянето на обвинител №1.
 

"Не одобряваме навлизането на прокуратурата в политиката, което е в разрез с нейните законови пълномощия. Считаме, че дейността на институцията трябва да е насочена към справяне със своите задачи и очакванията на обществото, към бъдещето с ясна визия относно начина на работа и администриране на дейността си. Не сме съгласни с намеса в работата на органите на съдебната власт, независимо от кого е осъществявана", пишат от обвинението.

 

Ето цялата позиция:

 

Становище на прокурори от района на Апелативна прокуратура – София Прокурори от района на Апелативна прокуратура – София изразяват своето становище относно необходимостта от нова визия за развитие на държавното обвинение. Притежаваме професионален опит и възможности да го реализираме. Подкрепяме искането на членовете на Висшия съдебен съвет за предсрочно освобождаване от длъжност на главния прокурор Иван Гешев.

 

Не одобряваме навлизането на прокуратурата в политиката, което е в разрез с нейните законови пълномощия. Считаме, че дейността на институцията трябва да е насочена към справяне със своите задачи и очакванията на обществото, към бъдещето с ясна визия относно начина на работа и администриране на дейността си. Не сме съгласни с намеса в работата на органите на съдебната власт, независимо от кого е осъществявана.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3600 |23.05.2023 Прокурори от ВСС настояват Гешев да покаже мъжество и достойнство и да излезе в отпуск . 0| 3674 |04.04.2022 Иван Гешев: Искат да ме сменят, за да овладеят прокуратурата, но нямат правни аргументи . 9| 3397 |15.12.2021 Прокурорската асоциация, защитаваща Гешев, очаквано застана зад обвинителите по делото за АМ ”Хемус” . 2| 4840 |21.10.2020 И Адвокатски съвет-Пловдив иска оставката на главния прокурор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads