Реклама / Ads
5| 5422 |26.04.2009 НОВИНИ

В България няма опасност от свински грип

.
Няма опасност от разпространение на опасния свински грип, твърдят български епидемиолози. Въпреки това още от утре Министерството на здравеопазването ще приеме специални мерки за повишаване на надзора.
 

„Към момента България не спада, както и всички европейски страни към директно заплашените. За сега заболяването се развива само в Северна Америка - Мексико и САЩ. Ние поддържаме непрекъсната връзка и със СЗО, и с Европейския център за контрол на заболяването в Стокхолм, който вече стартира своя център за спешни ситуации. Така че се наблюдава информацията, пристигаща от цял свят и ние я получаваме в реално време”, обясни д-р Ангел Кунчев, директор на Отдел “Надзор на заразните болести” към МЗ.

 Според него никъде в света няма предприети мерки за ограничаване на пътуванията, само в Мексико се препоръчва да не се събират много хора на една място.

Въпреки това Световната здравна организация е предупредила всички страни да повишат бдителността си срещу появата на свински грип. Frognews.bg
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2965 |22.01.2025 Доц. Ангел Кунчев не вярва, че ще се обяви национална грипна епидемия . 0| 3281 |08.01.2025 Европейската комисия: Няма опасност от пандемия от човешкия метапневмовирус . 2| 3252 |16.12.2024 Държавният здравен инспектор Ангел Кунчев: Грипните вируси ще вилнеят след празниците . 2| 3353 |06.12.2024 Министър Тахов: Стадото във Велинград остава. Животните няма да се умъртвяват!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads