Реклама / Ads
5| 5781 |22.10.2011 НОВИНИ

Български ТИР помете 9 в Турция

.
Девет души загинаха при тежка катастрофа с български ТИР в съседна Турция, съобщи БГНЕС.
 

Камионът е навлязъл в насрещното платно по пътя за столицата Анкара и челно ударил пътнически микробус и две коли, предаде местната новинарска агенция "Джихан хабер ажансъ". От полицията съобщиха, че кървавата катастрофа е причинена от шофьора на българския ТИР.

Според местните медии тежкотоварният автомобил е бил управляван от българския гражданин Мехмед Салим Караисмаил. Инцидентът е станал край Султанбейли, по пътя за Анкара. Караисмаил и още осем души са загинали на място. При катастрофата са ранени още осем души, трима от тях са в много тежко състояние, уточниха медицински източници.

В продължение на няколко часа магистралата бе затворена. Очевидец на катастрофата твърди, че преди инцидента камионът е спукал гума и това е било причината той да навлезе в насрещното платно.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 653 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 723 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 2| 735 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 0| 825 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads