0| 3931 |14.07.2018 НОВИНИ

Белгия надви Англия, станаха трети на Световното

.
Белгия победи Англия с 2:0 на стадион ”Санкт Петербург” в битка за бронзовите медали на Мондиал 2018. Още в четвъртата минута Тома Мюние даде аванс на ”червените дяволи”. Еден Азар удвои в 81-вата.

Двата отбора вече играха помежду си в груповата фаза на Световното първенство, но тогава Гарет Саутгейт и Роберто Мартинес заложиха на резервите. В крайна сметка "червените дяволи" спечелиха 1:0 и избраха по-трудния поток в турнира.

Днешният успех е най-големият в историята на белгийския футбол, като тимът има единствено четвърто място от 1986 г. Англия пък повтори постижението си от 1990-а, когато също загубиха срещата за третото място.