0| 3627 |03.07.2018 НОВИНИ

Швеция надви Швейцария и е на четвъртфинал

.
Швеция излъга Швейцария с 1:0 и в 50-ия си мач на Мондиали извоюва класиране за четвъртфиналите. Единствения гол вкара Емил Форсберг в средата на второто полувреме, а шведската стомана не бе пробита до края от швейцарско-албанският тим.

В 66-ата минута Швеция излезе напред в резултата. Ола Тойвонен намери Емил Форсберг пред наказателното поле. Десетката финтира Джака и нанесе силен удар, който рикошира в Аканжи и стана неспасяем за Зомер.

Шведите ще срещнат на на четвъртфиналите победителя от мача Колумбия – Англия, а двубоят е на 7 юли, събота, от 17 ч..