Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3819 | НОВИНИ

Бизнесът на протест. Властта отказа компенсации за скъпия ток

Бизнесът на протест. Властта отказа компенсации за скъпия ток
Бизнесът не се разбра с изпълнителната власт по въпроса с компенсациите за скъпия ток. Работодателите готвят протест следващата седмица. Такъв на 18-ти май готвят превозвачите, които също не успяха да се договорят с властта за отлагане въвеждането на по-високи ТОЛ такси и и намаляване акциза на горивата с 50%.
 

Работодателите настояват за удължаване на компенсациите в адекватни размери, за да оцелеят компаниите. Енергийният министър заявил на срещата днес, че в енергетиката няма достатъчен финансов ресурс, за да се обезпечат исканите компенсации за тока.

 

Самият министър запази мълчание. Александър Николов обаче е поел ангажимент да представи претенциите на работодателите и пред кабинета, предават от bTV.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
По 50 литра по-евтин бензин месечно за всеки българин обмисля властта 0| 3890 | По 50 литра по-евтин бензин месечно за всеки българин обмисля властта Властта обсъжда отстъпки за бензина и добавки от 60 лева заради инфлацията 0| 5194 | Властта обсъжда отстъпки за бензина и добавки от 60 лева заради инфлацията Икономисти видяха “пълно безобразие” в плана на властта за въвеждане на еврото 0| 7534 | Икономисти видяха “пълно безобразие” в плана на властта за въвеждане на еврото Превозвачите готови за нов разговор с властта при покана, но и за нов протест 0| 3702 | Превозвачите готови за нов разговор с властта при покана, но и за нов протест

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads