Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
11| 5948 | НОВИНИ

Борисов, лют: Не подавам оставка заради комунистическа фамилия!

Бойко Борисов
Бойко Борисов
За какво да подавам оставка – за това, че не мога да осигуря още 5 години на една комунистическа фамилия ли”, заяви премиерът Борисов, цитиран от БГНЕС. И добави: ”Няма логика в искането за оставка, всички премиери извън Португалия би трябвало да подадат оставка. Оставка трябваше да искаме на Орешарски, но той вече я подаде. Затова, че ни я предложи (Ирина Бокова) преди две години. Тя прояви нахалство и не се отказа и отиде да блокира госпожа Георгиева”, добави Борисов.
 
Според премиера номинирането на Кристалина Георгиева "в последния момент не е гаф". "Имахме увереността на много държави, че ще я подкрепят", каза още Борисов. След гласуване в сряда тя получи пет гласа "за", включително от 2 държави постоянни членки, 8 "против", сред които 2 постоянни членки и 2 "въздържал се", един от които също е бил от постоянна членка на Съвета. На практика Георгиева е била изправена пред две заплахи за вето, но не се знае от кои държави.

По думите му подаване на оставка ще се отрази негативно върху всички усилия на България за справяне с мигрантската криза.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
БСП също поиска оставката на Борисов 1| 4284 | БСП също поиска оставката на Борисов АБВ иска оставката на премиера 2| 4288 | АБВ иска оставката на премиера Хр. Иванов: Оставката на Цацаров е път към законноста 1| 4355 | Хр. Иванов: Оставката на Цацаров е път към законноста Сестрата на убит на пътя младеж: Г-н Борисов, вече даже не ги и хващате 0| 5140 | Сестрата на убит на пътя младеж: Г-н Борисов, вече даже не ги и хващате

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads