Реклама / Ads
10| 5395 |14.01.2015 НОВИНИ

Борисов мъмрил Танев за Ломоносов, Кюри и Златаров

.
Тодор Танев
Премиерът Бойко Борисов е разговарял с министъра на образованието Тодор Танев и го е помолил да бъде по-внимателен в изказа си. В края на миналата година видеоклип показа открит урок пред деца от врачанско училище, по време на който проф. Тодор Танев заявява, че "Ломоносов не е направил нищо", "Фредерик Жолио-Кюри е пълна нула в науката", а "Асен Златаров и той не е нищо особено, само е ходил в СССР, докато тук е било фашизъм".
 
След масови негативни коментари просветният министър се извини във Фейсбук на тези, които са се почувствали засегнати от неформалния му разговор с учениците, в който се опитал да им обясни, че има различни критерии за оценяване на постиженията на учените. От БСП обаче поискаха оставката му.

Днес по време на парламентарния блицконтрол, премиерът Бойко Борисов заяви, че е разговарял с образователния министър и го е помолил да бъде по-внимателен в изказа си..

"Надявам се да ме е разбрал, трудно ми е да кажа че го подкрепям, а в същото време не мога да му искам оставката, преди още да сме видели неговия потенциал като министър. Не мога да скрия, че ми е трудно да дам категоричен отговор, има истини, има история, в която ние самите сме вярвали, и на самия мен ми е трудно да отрека Кюри или Ломоносов, цялото ми образование е преминало в убеждението, че те са велики", коментира Борисов.

Той препоръча депутатите да попитат министър Танев в рамките на редовния петъчен парламентарен контрол.

"Независимо че е министър в кабинета, той е индивидуална личност и би могъл да защити това, което е казал, ако го запитате", добави премиерът.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 5106 |09.05.2015 Танев ха да запее „Лале ли си, зюмбюл ли си”, шофирайки със 140 км/ч . 3| 4797 |30.03.2015 Просветният министър на крачка от оставката . 34| 9423 |04.01.2015 Министър Танев развенча и Наполеон, вземал се насериозно . 28| 5874 |23.12.2014 Танев се извини за гафа, заболяло го

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads