Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4781 | НОВИНИ

„Булгаргаз”: Предлагаме газът да спадне с 33% от юли

„Булгаргаз”: Предлагаме газът да спадне с 33% от юли
Източник: Вяра Йовева
Природният газ да поевтинее с 33,14 процента от 1 юли.
 
Това е окончателното предложение на държавния газов доставчик „Булгаргаз” към Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, което компанията трябваше да внесе в срок до 10 юни.

Ако предложението бъде одобрено от Държавната комисия, природният газ ще струва 365 лева за 1000 кубически метра без ДДС, тоест спад в цената от 180,94 лева.

Първоначалното предложение на газовия доставчик, което оповестиха в началото на май, бе за поевтиняване на синьото гориво с 29,92 на сто. Оттам мотивират искането за по-драстично намаление в цената с по-ниските през последните месеци цени на алтернативните горива на международните пазари и по-ниския валутен курс на лева към щатския долар.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Р. Петков: ГЕРБ играе с хора, които не знаят къде отиват, а ние предлагаме държавници 12| 5585 | Р. Петков: ГЕРБ играе с хора, които не знаят къде отиват, а ние предлагаме държавници Великото преселение от София ще спадне към обяд 4| 5450 | Великото преселение от София ще спадне към обяд Газът тръгва в понеделник. Продадоха картина на Путин за 1,1 млн долара 26| 6605 | Газът тръгва в понеделник. Продадоха картина на Путин за 1,1 млн долара Газът тръгна от Русия, но спря в Украйна 18| 5236 | Газът тръгна от Русия, но спря в Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads