Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
28| 6013 | НОВИНИ

ДПС: Агония е! Предсрочни избори!

ДПС: Агония е! Предсрочни избори!
Страната била в агония; правителството нямало адекватен отговор, България се нуждаела от правителство с нов кредит на доверие, счита Лютви Местан.
 

ДПС иска разпускането на настоящия парламент и провеждане на предсрочни парламентарни избори, защото продължавала агонията на ГЕРБ, от което България губела, каза в Кърджали лидерът на ДПС Лютви Местан, съобщи пресцентърът на ДПС.

Той призова министър-председателят Бойко Борисов да подаде оставка, защото България се нуждае от правителство с нов кредит на доверие и че ДПС като политическа партия е предприела стъпка в тази насока. Лютви Местан призова президента Плевнелиев да започне нови консултации, но вече в тази насока.

Не мога да прогнозирам в каква посока ще се развият протестите обхванали страната, но правителството няма адекватен отговор. Тези протести са колкото срещу високите цени на тока, толкова и срещу ниските доходи, допълни още председателят на ДПС.

Лютви Местан припомни, че преди година и половина в Джебел почетният председател на ДПС Ахмед Доган е поставил основната задача на партията: свалянето на ГЕРБ от власт. Тогава Доган каза, че управлението на Борисов е пълен провал, добави той.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Борисов: Няма да има предсрочни избори, докато не направим магистралите 83| 6046 | Борисов: Няма да има предсрочни избори, докато не направим магистралите ДПС и БСП искат предсрочни избори през октомври 36| 5675 | ДПС и БСП искат предсрочни избори през октомври М. Попова: Идеята за предсрочни избори е несериозна 7| 5536 | М. Попова: Идеята за предсрочни избори е несериозна Политолози: Предсрочни избори или 3 в 1 - много опасни 9| 5610 | Политолози: Предсрочни избори или 3 в 1 - много опасни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads