Реклама / Ads
2| 5486 |18.04.2011 НОВИНИ

Еротик барове в курортите стряскат чужденците

.
Еротик баровете в българските курорти и прекалено агресивната им реклама отблъскват чуждестранните туристи. За това алармира шефът на Балкантурист Нели Сандалска.
 

България е известна като място за семейна почивка, затова присъствието на толкова много еротик баровете, които се рекламират не по най-добрия начин, правят лошо впечатление на чуждениците, които искат да прекарат ваканцията си у нас, обяснява тя. 

На туристическия бизнес зле се отразяват и нерегламентираните туристически обекти в курортите. Не може да искаме да бъдем на картата на Европа и света, а да има такъв урбанизъм, заяви Сандалска.

Според нея, за да стане по-адекватна политиката спрямо туризма е необходим сериозен анализ и маркетингови проучвания - кои са ни пазарите, коя ни е клиентелата, какво целим, а не да се явяваме с една и съща визия навсякъде.

Шефът на Пампорово АД Мариян Беляков каза, че според него зимният сезон е бил спасен от системите за изкуствен сняг и видя в тях възможност туристичният отрасъл да стане още по-успешен - като зимният сезон бъде изтеглен напред.

Тази зима беше втората най-безснежна, но благодарение на това, че всички курорти разполагат със системи за изкуствено заснежаване, сезонът беше спасен, изтъкна той.

По думите му изкуственият сняг е бъдещето на зимните курорти, тъй като той е с такава структура, че е по-издръжлив на дъжд.

Най-добрата комбинация е 60% изкуствен, 40% истински сняг.

Условията според Беляков трябва да бъдат насочени към изтегляне на зимния сезон по-рано със изкуствено заснежаване.

Според него все повече българи ще предпочитат да почиват в България, а не в чужбина. Курортите трябва да се ориентират за българските туристи, убеден е той.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3071 |04.12.2024 Проф. Рачев: Нова година на Балканите е по-изгодно, отколкото в Европа . 2| 3257 |13.10.2024 По-скъпи карти в ски курортите тази зима - очаква се да надвишат 100 лева . 4| 3433 |06.07.2024 България - сред страните с най-красивите нудистки плажове . 1| 5145 |11.01.2023 Радост за скиорите: Сняг заваля в българските зимни курорти Банско и Пампорово

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads