0| 4749 |27.06.2016 НОВИНИ

Футболен Брекзит за Англия - аут от Евро-2016

.
Англия падна унизително от Исландия с 1:2. Но защо да е унизително, след като исландците победиха по един убедителен начин.Храбрите исландци се наложиха с 2:1 с голове през първото полувреме.Футболисти на държава с 330 000 жители, които могат да отидат всичките на следващия мач на любимците си, победи 55 милионна Англия, измислила великата игра.

В 4-ата минута вратарят Ханес Халдорсон фаулира Рахим Стърлинг и последва дузпа, реализирана хладнокръвно от Уейн Рууни за 1:0. Две минути по-късно след дълго изпълнение на тъч топката достигна от Рагнар Сигурдсон, който от близка дистанция изравни за 1:1.

След изравняването играчите на Рой Ходжсън отново натиснаха и бяха близо до гола в 14-ата минута, когато далечен шут на Деле Али премина застрашително на сантиметри над вратата на Халдорсон. Малко след това удар опита и Хари Кейн, но също без успех.

В 18-ата минута доста изненадващо с оглед на играта исландците направиха пълен обрат. Отбраната на Англия изпусна Колбейн Сигторсон, след чийто силен шут топката мина под ръцете на Джо Харт за 1:2.

През второто полувреме Исландия също имаше пет-шест чисти възможности. Исландците заслужено отиват на чътвъртфинал срещу Франция.Това със сигурност е най-голямата изнената на Евро-2016. Истински футболен Брекзит за Короната. Футболисти на държава с 330 000 жители, които могат да отидат всичките на следващия мач на любимците си,  победи 55 милионна Англия, измислила великата игра. Момчета, които виждат повече сняг отколкото трева,  разказаха играта на футболерите от Англия.

Часове по-рано Италия детронира Испания като европейски шампион с 1:0.